Най-важните указания за инсектицидите

Вредител: Листни въшки, Белокрилки, Трипси, Зелен бръмбар, Майски бръмбар, Дървеница по платана, Гъсеници 

ДЕКА ЕК - несистемен инсектицид с контактно и стомашно действие

● Използвани като компонент за интегрирано управление за борба с вредителите, този вид средства за растителна защита намаляват значително употребата на конвенционални инсектициди и едновременно с това запазват добивите от реколтата високи.

- Минерални масла, серни съединения, арсенови съединения и пр.

Контролира неприятели, които вече са устойчиви на инсектициди, дълго време използвани в практиката

Използването на лепливи капани в наши дни е често прилагана стратегия, с цел отчитане на степента н..

Първа помощ Снимки на вредители Хлебарки Бълхи Гущери Гълъби Гъсеници Дезинфекция, Дезинсекция и Дератизация Други Дървеници Дървояди Змии Канални мухи Комари Котки Кучета Кърлежи Къртици Мишки Молци Мравки Мухи Опасни болести от вредители Оси Паяци Плъхове Полевки Полски мишки Стоножки (Сколопендри) Стършели Начало Блог Други статии Инсектицид

Този вид продукти за растителна защита действа в широк спектър и Инсектициди може да заразява и унищожава едновременно различни видове вредители.

Кои са най-известните и използвани масово инектициди в България?

Хранителни примамки – Този вид инсектициди представляват особено силни гелове или гранули, в чиито състав влиза отрова и атрактант (на феромонова или хранителна основа). Целта е вредителите да се нахранят с веществото, а след това да го пренесат в гнездата си. Първоначалният ефект е намаляване на популацията от инсекти, а до няколко седмици и елиминирането на всички гнезда.

Въз основа на изключителната си привлекателност за мравките, тази примамка се оказва изключително полезна, особено, за..

Инсектицидите са най-разпространените препарати за борба с различни по вид вредители, които нямат място в нашето ежедневие. Те успешно се справят с летящи и пълзящи насекоми, които често пъти са и преносители на мръсотия, зарази и болести.

Стомашните убиват насекомото, след като веществото попадне в устния му апарат. Тези инсектициди се използват както чрез пръскане, така и чрез поливане на почвата. Всички имат карантинен период, който трябва да бъде спазван стриктно. 

Според начина на действие върху организма на насекомото, инсектицидите се делят на контактни и системни. Контактните убиват насекомите при външен контакт, с която и да е част на тялото. Защитават само тези части на растението, върху които са нанесени и имат само защитно действие.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Най-важните указания за инсектицидите”

Leave a Reply

Gravatar